Başakşehir Anaokulları Beden Eğitimi ve Spor Atölyesi

Başakşehir Anaokulu

Başakşehir Anaokulları Beden Eğitimi ve Spor Atölyesi

Bir çocuk için hayatının temellerinin atılmaya başlandığı okul öncesi dönemde öğrenmiş olduğu her bilgi çok kıymetlidir. Çünkü okul öncesi dönem, çocuğun gelişimi açısından son derece önemlidir. Bu dönemde çocukların beslenme, sevilme, güvende hissetme gibi temel ihtiyaçları yanında en çok ihtiyaç duydukları şey hareket etmektir. Başakşehir Anaokulları Beden Eğitimi ve Spor Atölyesi çocuklarımızın bireysel farklılıklarından doğan farklı ihtiyaçlarını karşılamak, öğrencilerimizin mevcut potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarını sağlamak amacıyla atölyelerimizi itinayla oluşturduk.

Beden eğitimi ve spor atölyesi nedir diye araştıran velilerimiz için bu atölyemizi şöyle tanımlayabiliriz: öğrencilerimizin fiziksel aktiviteler ve spor etkinlikleri aracılığıyla kendisini keşfetmesini sağlayan ve öğrencilerimizin diğer gelişim alanlarının desteklendiği eğitim atölyesidir.

Çocuklar doğası gereği hareket ederler. Ve biz biliyoruz ki hareket eden çocuk öğrenir, gelişir. Beden eğitimi ve spor atölyesi kurmadaki temel amacımız, sistemli bir program çerçevesinde çocuklarımızın hareket alanlarını kısıtlamadan çocuklarımızda görülebilecek olumsuz davranışları kontrol altına almak ve çocuğumuzun istendik olumlu davranışlar sergilemesine yardımcı olmaktır.

Okul Öncesi Beden Eğitimi Önemi

Başakşehir Anaokulları
Başakşehir Anaokulu

Çocuğun gelişiminin en hızlı olduğu ve hayata hazırlandığı okul öncesi dönemde öğrencimizin bedensel, bilişsel, duygusal, dil ve sosyal yönden gelişimi son derece önemlidir.

Bedensel ve ruhsal gelişimine önem verilen her çocuk, diğer gelişim alanlarında da başarı göstermektedir. Bu durum, okul öncesi beden eğitimi önemi konusunu ortaya çıkarmaktadır. Bu bilinçle hareket eden Özel Ritim Anaokulu olarak beden eğitimi ve spor atölyesi sayesinde öğrencilerimize sporu sevdirmeyi amaçlıyor; sporu bir ders olarak değil, yaşam biçimi olarak görmelerini sağlıyoruz. Öğrencilerimizin bedensel ve ruhsal gelişimini modern metotlarla desteklemeye önem veriyoruz.

Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.

Okul Öncesi Beden Eğitimi Faydaları

Beden eğitimi ve spor atölyesi hareket temelli bir atölye olduğu için öncelikle çocuklarımızın koşma, zıplama, yakalama, tutma, atlama, çökme-kalkma gibi becerileri kazanmasını hedeflemekte ve bu becerileri geliştirmektedir. Hareket becerisi çocuklarımızın büyümesini ve gelişmesini doğrudan etkileyen bir etmendir. Böylelikle öğrencilerimizin kemik ve kas sistemi daha güçlü ve sağlıklı olacaktır.

Okul öncesi beden eğitimi faydaları nelerdir diye sıralayacak olursak: Beden eğitimi ve spor atölyesi sayesinde spor ile tanışmış olan çocukların el ve kol koordinasyonunu daha kontrollü kullandığı, başta kaba motor ve sonrasında ince motor becerilerinin gelişmeye başladığı ve bedensel hareketler sayesinde vücudunun daha esnek olduğu gözlemlenmiştir.

Uzmanlar tarafından bedensel aktivite alışkanlığı kazanan çocukların kendi yaşamlarında daha aktif olduğu söylenmektedir.  İlkokul dönemine gelen çocuklarda motor becerilerin gelişmişliği, okul öncesi dönemde spor aktiviteleri ile desteklenmiş olup olmamasına göre farklılık göstermektedir.

Beden eğitimi ve spor atölyesi ile çocuklarımız bireysel etkinlikler dışında grup kurma, takım oluşturma becerilerini kazanarak sosyalleşir ve bu sosyal gelişim, dil gelişimini de büyük ölçüde etkiler. Öğrencilerimiz grupla hareket etmeyi, arkadaşlarıyla oyun kuralları geliştirmeyi, kurallara uymayı, beklemeyi ve sabretmeyi, kazanma ve kaybetme duygusunu, problem çözmeyi ve farklı çözüm yolları üretmeyi, strateji geliştirmeyi öğrenir.

Spor, çocuklarımızın kendi vücudunu tanımasına, kuvvet- hız gibi kişisel becerilerini kontrollü kullanabilmesine, saldırganlık dürtülerini ve hırçın davranışlarını kontrol etmelerine imkân sağlamaktadır. Aynı zamanda yaratıcılık becerilerinin ve hayal dünyalarının gelişmesine katkıda bulunur. Bu atölyemiz sayesinde öğrencilerimiz spor kurallarına uyarak daha disiplinli ve sorumluluk sahibi olurlar ve bu disiplin, sorumluluk bilinci çocuklarımızın hayatının diğer alanlarına da yayılır.

Beden eğitimi ve spor atölyesi, temelinde öğrencilerimizin hayatına sporu yerleştirmeyi amaçlar. Çünkü spor yapan çocuk sosyalleşerek ve fiziksel gelişimleri sayesinde özgüden kazanır. Bu bilinçle Başakşehir okul öncesi eğitim veren Ritim Anaokulu bünyesindeki eğitimlerimizde ve atölye çalışmalarımızda öz güvenli dünya vatandaşı yaklaşımı ile çocuklarımızın öz güvenini sağlam temeller üzerine kuruyoruz. Yenilikçi ve sürekli güncel eğitim metotlarını en iyi şekilde uygulayan alanında uzmanlaşmış donanımlı eğitmenlerimizle her daim çocuklarımızın yanındayız.

Başakşehir Anaokulu
Başakşehir Anaokulları

Okul Öncesi Spor Dalları

Sporla okul öncesi dönemde karşılaşan ve kendini, yeteneklerini henüz keşfetmeye başlayan öğrencilerimize bütüncül bir yaklaşımla sporu hayat felsefesi haline getirmeleri konusunda destek veriyoruz.

Ağaç yaş iken eğilir, ata sözünden hareketle ilgisi olan spor alanında kendisini geliştirmesi için, öğrencilerimizin okul öncesi spor dalları ile tanışmasını sağlıyoruz. Tüm spor dallarının temeli olan jimnastik sporu ile denge, duruş pozisyonları, el göz koordinasyonu gibi temel becerileri en üst seviyede kazanmasını ve diğer spor dallarında da bu kazandığı becerileri kullanmasını sağlıyoruz. Doğa okulu olan ve Başakşehir en iyi anaokulu olma yolunda ilerleyen kurumumuz Özel Ritim Anaokulumuzda öğrencilerimizin uygun hava koşullarında açık hava sporları ile tanışmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarımızın koşu, dans, okçuluk vb. daha birçok spor dalı hakkında erken yaşta bilgi sahibi olmaları ve bu spor dallarını öğrenmeleri hem kültür gelişimini desteklemekte hem de kendilerini daha mutlu ve ileriki yaşlarda yetenekli hissedecekleri spor dallarına yönelmeleri açısından büyük önem taşımaktadır.

Başakşehir okul öncesi beden eğitimi kreş önerileri listesinde yer alan okulumuz Ritim Anaokulu hakkında daha detaylı bilgi almak ve en kıymetliniz, çocuğunuzun geleceğini şekillendirmek için sizi çayımızı içmeye bekleriz.

Bizi her zaman aktif olduğumuz instagram hesabımızdan takip edebilir veya aklınızdaki soruları iletişim numaramızdan ulaşarak da sorabilirsiniz.