Başakşehir Anaokulları Okul Öncesi Değerler Eğitimi

Değerler eğitimi veren kreşler ve anaokulları

DEĞERLER EĞİTİMİ NEDİR?

Değerler Eğitimi; kendi inancımızı, kültürümüzü öğrenmek ve yaşayarak davranışa aktarmaktır. Manevi değerlerimizi özümsemek ve bunları bir model olarak sosyal çevreye yansıtmak, değerler eğitimi nedir sorusunun karşılığıdır. Okul öncesi değerler eğitiminde bunu yaparken hedef; bir yandan köklerini sımsıkı tutan, diğer yandan da çağa uyum sağlayan ön yargısız, ufku geniş, yeniliğe, bilgiye açık insanlar yetiştirmektir.

Biz insanı insan yapan en büyük etkenin milli ve manevi değerlerin kazandırılması ile mümkün olduğuna inanıyoruz. Çocuklarımıza tüm programlarımızı değerler eğitimi ile birleştirerek veriyoruz ki; çocuklarımız henüz okul öncesi eğitimde, kendi kültür ve değerlerimizde bulunan saygı, sevgi, sorumluluk, hoşgörü gibi güzel davranışlar ekseninde yetişsin ve bu doğrultuda gelecek nesli inşa etsinler.

Değerler eğitimini önemsiyoruz çünkü; öz güven, empati, cesaret, merhamet, dayanışma, dürüstlük, aile birliğine önem verme gibi ahlakın temel yapı taşlarından olan bir çok önemli kavramı, çocuklarımıza ancak bu değerleri yaşatarak verilebileceğine inanıyoruz.

Okul Öncesi Değerler Eğitimi BaşakşehirDeğerler eğitimi veren kreşler ve anaokulları

Değerlerini tanıyarak yetişen her insan, gelecek neslin oluşmasında toprağa atılan bir tohumdur.

Öyle inanıyoruz ki; bu tohumların yetişip kuvvetlenmesinde, meyve vermesinde öğrenim ve öğretimin rolü çok büyüktür. İlk öğretmen anne-babadır. Henüz anne karnında şekillenmeye başlayan ahlak olgusu, okul öncesi eğitime kadar anne- babaya ait bir sorumluluk olsa da, çocuğumuz okul çağına geldiğinde sosyal çevre ve okul vasıtasıyla gelişmeye devam edecektir.

Evlatlarımızı emanet ettiğimiz kurumlar ne kadar modern, donanımlı olursa olsun çocuklarımızın taze zihinleri, çevresindeki insanların inançları, değerleri ile şekilleniyor. Bize düşen görev; çocuklarımız henüz okul öncesi eğitim çağında iken onları vicdanlı, inançlı, öz güvenli, farklı düşünce ve inançlara saygılı insanlarla buluşturmaktır. Zira eğitimin amacı bilgi ezberlemek değil, çocuğumuzun öğrendiği her bilginin ruhunda ve vicdanında yer bulabilmesidir.

Okul öncesi değerler eğitimi başlığı altında çocuklarımıza; iyimserlik, estetik duyguların geliştirilmesi, misafirperverlik, dostluk, vatanseverlik, çalışkanlık, paylaşımcı olma, alçak gönüllülük, fedakarlık gibi becerilerin kazandırılması için gayret ederken; evrensel değerler olan özgürlük, adalet, liderlik, insan hakları, eşitlik, insanlara, hayvanlara ve bitkilere saygı gibi etik değerlerin kazandırılmasını da zengin içeriklerle destekliyoruz. ”Ağaç yaşken eğilir.” düsturu ile çocuklarımızın erken yaşta bu değerleri kazanmaları için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.

Değerler eğitimi veren kreşler ve anaokullarıDEĞERLER EĞİTİMİ VEREN ANAOKULLARI İSTANBUL

Değerler eğitimi bu kadar önemliyken; değerler eğitimi veren anaokulu listesi, velilerimiz tarafından merak konusu olmaktadır. Çocuklarımızın manevi ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak, vizyon sahibi, donanımlı bir gelecek nesil inşa etmek için, değerler eğitimi veren anaokulları ve değerler eğitimi veren kreşler listesinde, Özel Ritim Anaokulu olarak İstanbul Başakşehir’ de öne çıkmaktayız.

ÖZEL RİTİM ANAOKULU OLARAK HEDEFİMİZ;

Başakşehir okul öncesi değerler eğitiminde, çocuklarımıza hem evrensel değerlerin, hem kültürel ve manevi değerlerimizin önemini, okul öncesi erken yaşta kavratmak, duyarlı, inançlı, merhametli, çok yünlü düşünebilen, dünya ile bağını koparmayan vizyon sahibi nesiller yetiştirmektir.

Değerler eğitimi veren kreşler ve anaokullarında öne çıkan kurumlardan biri olarak umudumuz; çocuklarımıza daha güzel bir dünyanın mümkün olduğunu göstererek, onların bu doğrultuda yetişmelerine katkı sağlamaktır.

Öyle inanıyoruz ki; her çocuk keşfedilmeyi bekleyen bir hazinedir. İçlerinde var olan değeri ortaya çıkarmanın yolu ise, siz ebeveynlerin gayreti ve biz eğitimcilerin çabasından geçiyor. Başakşehir Özel Ritim Anaokulu olarak biz; değerlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirmek için çaba sarf eden eğitimcilerimizi, geleceğin umudu olan evlatlarımızla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bizi instagram hesabımızdan yakından takip edebilir, fiyat bilgisi ve diğer detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.