Başakşehir Anaokulu

Başakşehir Anaokulu

Anaokulu denince; minik yavruların huzurlu, mutlu ve geleceğe umutla bakan bireyler olarak yetiştiği kurumlar akla gelir. Bu nedenle anaokulu seçimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında bu güveni sağlayıp sağlamadıkları konusunda çok iyi bir araştırma yapmak gerekir. Çocukların kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri, eğlenerek öğrenecekleri ve verimli zaman geçirebilecekleri bir anaokulu onların hem zihinsel hem de fiziksel gelişimleri destekleyecektir. Yılların verdiği tecrübe, nitelikli eğitimci kadrosu ve özverili yöneticileri ile çocuklarınızın geleceğini güvenle emanet edeceğiniz Ritim Anaokulu, yavrularınızın eğitim-öğretim gereksinimlerini karşılayacak en prestijli kurumlardan biridir. Başakşehir bölgesinde hizmet veren Ritim’in ayrıcalıklıklarından yararlanmak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir, aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Kaliteli Eğitimin Adresi Ritim Anaokulu

Başakşehir anaokulları arasında öne çıkan Ritim Anaokulu, çocuklarınıza okuldan çok bir yuva sıcaklığı sunar ve onların kaliteli bir eğitim-öğretim görmesini kolaylaştırır. Rehber psikologlar eşliğinde çocuklarınızın eğitim gereksinimleri belirlenerek onlara uygun bir program hazırlanan kurumumuzda yapılan eğlenceli etkinlik ve aktivitelerle çocuklarınız eğlenerek öğrenir.

Uzman eğitimci kadrosu eşliğinde atölye çalışmalarına önem veren Ritim, anaokulu çağındaki çocukların ince ve kaba motor gelişimlerini destekleyici farklı aktiviteler düzenler. Kurumumuzda verilen rehberlik hizmeti sayesinde çocuklarınızın özelliklerine göre gerekli bilgilendirmeler tarafınıza yapılır ve en uygun program süreci başlatılır.

Çok Yönlü Eğitim Seçenekleri Ritim’de!

Başakşehir anaokulu dendiğinde akla gelen Ritim Anaokulu’nda; satranç, ekoloji, akıl ve zekâ oyunları, seramik, izcilik ve robotik kodlama kulüpleri ile  çocukların zeka gelişimleri adım adım izlenir ve ilgi alanlarına göre yönlendirilir. Oynanan oyunlar ve yapılan aktivitelerle çocukların muhakeme yeteneği, iletişim becerisi, duygu ve zekâ gelişimi gibi becerilerinin kazandırılması hedeflenir.

Çocuklarla yapılan atölye eğitimlerinde; sanat ve spor alanında verilen eğitimlerin yanı sıra okuma-yazma çalışmaları, İngilizce, matematik ve mental atölyesi, drama, kurgula uygula ve duyu bütünleme atölyesi gibi çok yönlü eğitim seçenekleri bulunur. Spor alanında verilen eğitimler; doğa yürüyüşü, jimnastik, açık alan atölye çalışmaları ve değerler eğitimi en dikkat çekici eğitimlerin başında gelir. Aynı zamanda sanat alanında verilen eğitimler ise; ebru yapımı, çamur ve seramik yapımı ile geçmişten günümüze gelen yerel ve etnik sanatsal eğitimler çocuklarla tanıştırılır. Bu eğitimleri küçük yaşlarda alan çocukların fiziksel gelişimleri daha sağlıklı gerçekleşebildiği gibi ruhsal ve duygusal gelişimleri de desteklenir.

Veli-Çocuk Seminerleri ile Etkili İletişim

Ritim’de çocuklarınızın eğitimleri her ne kadar ön planda olsa da yaptığımız veli bilgilendirme eğitim ve seminerleri ile çocuklarınızın gelişi hakkında detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz. Bu seminerler ile velilerimiz üzerinde farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Veli-Çocuk arasındaki farkındalık ile ilerleme kaydediyor ve sizinle sürekli iletişim halinde kalarak çocuklarınızın gelişimlerine önemli ölçüde katkı sağlamayı hedef haline getiriyoruz.

Konusunda uzman olan eğitimcilerimiz ve özenle hazırlanmış etkinlik programlarımız sayesinde çocuklarınız bir üst sınıf için gerekli olan ön bilgilere sahip olarak yetişir ve dolaysıyla ders başarıları da aynı oranda artar. Eğlenceli ve interaktif eğitimler ile çocuklarınızın dikkati dağılmadan ve sevdikleri bir ortamda eğlenerek öğrenecekleri bir atmosfer sunan Ritim’e çocuklarınızı güvenle emanet edebilir, aklınıza takılan soruların cevaplarını öğrenmek için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.