Başakşehir En İyi Anaokulları

Başakşehir En İyi Anaokulları

Başakşehir En İyi Anaokulları

Yapılan araştırmalar okul öncesi eğitim alan çocukların okula uyum, okula devam ve okul başarısı gibi konularda diğer çocuklara göre daha yüksek performans sergiledikleri gözlemlenmiştir. Çocukların sosyal ve duygusal gelişimini destekleyen okul öncesi kurumların verdiği nitelikli eğitim ve öğretim faaliyetleri sonucunda, çocukların yetişkinlik dönemlerinde de daha üretici ve daha verimli olarak çalıştıkları ve sahip oldukları potansiyeli tam olarak gösterebildikleri de ispatlanmıştır. Dolayısıyla yaşamın ilk yıllarında alınan eğitimin ve kazanılan deneyimlerin ileri yaşlardaki öğrenme yeteneğini ve gelecekteki başarıyı da artırdığı bir gerçektir.

Başakşehir en iyi anaokulları arasında ilk sıralarda yer alan kurumumuz, alanında deneyimli psikolog, pedagog ve çocuk gelişim uzmanları ile minik yavrularınızın zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerini destekleyici eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütür. Çocukların eğelenerek öğrenmelerini ve keyifli aktivitelerle kaliteli zaman geçirmelerini sağlayan eğitimci kadromuz, çocukların yaş aralıklarına uygun materyal kullanımına da özen gösterir.

Başakşehir Anaokulları

Çocukların; zihinsel, duygusal, sosyal ve bedensel gelişimlerinin %70’ini 0-6 yaş aralığında tamamladığı konusunda tüm uzmanlar aynı fikirdedir. Uzman pedagog ve psikologlar, okul öncesi olarak adlandırılan bu dönemi; çocukların öğrenmeleri, temel alışkanlıkları kazanabilmeleri ve zihinsel yeteneklerini en hızlı şekilde geliştirebilmeleri açısından çok önemli olduğunu her fırsatta dile getirmektedir.

Yeni çocuk sahibi olmuş her anne ve baba için en önemli konu, çocuğunu doğumdan itibaren hem zihinsel hem de fiziksel yönden gelişimlerini desteklemek ve onların sağlıklı bireyler olarak topluma kazandırmaktır. Bunu başarabilmek ise sanıldığı kadar kolay değildir. Uzmanlar özellikle 0-6 yaş döneminde bilinçli ve doğru bir şekilde yetiştirilen çocukların her yönden daha sağlıklı ve daha verimli bir yaşam sürebilecekleri konusunda hem fikirdir. Eğitim doğumla başlayan bir süreçtir ve yaşamın her evresinde artarak devam eder.

Başakşehir 0-6 Yaş Anaokulu

 0-6 yaş arasında alınan eğitimin çocukların hem eğitim hayatlarında hem de sosyal yaşantılarını önemli oranda etkilediği düşünüldüğünde bu süre içerisinde kazanılan tüm davranış biçimleri (iyi ya da kötü) o çocuğun tüm hayatı boyunca devam edecek ve karakter yapısını olumlu ya da olumsuz olarak etkileyecektir. Aynı zamanda erken çocukluk döneminde yaşanılan deneyimler de beynin çalışma biçiminde en belirleyici faktörlerden biridir. Çünkü beyin yapısı ve fonksiyonlarının gelişiminin 2/3’lik bölümü 0-4 yaş aralığında gerçekleşir. Bu dönem içerisinde kazanılan deneyimler ise o çocuğunu gelecek hayatını doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Bu nedenle Başakşehir 0-6 yaş anaokulu tercihinde bulunurken son derece hassas olmanız gerekir.

Başakşehir 2 3 4 5 6 Yaş Kreş Seçiminin Önemi

Erken çocukluk döneminde iyi bir eğitim almış çocuklar geleceğe daha güvenle bakabilmekte ve daha planlı programlı bir hayat yaşamaktadır. Yeterince sevgi alamamış ya da yanlış yönlendirmeler ve baskıyla büyütülen çocuklar ise daha hırçın, gelecekten korkan ve öz güven problemleri ile hayatlarını sürdürmeye çalışır. Bu durum kuşaklar boyu bu şekilde devam ettiği takdirde ise ruhsal sorunlarla baş edemeyen bir toplumun oluşması kaçınılmazdır. Ancak burada önemli bir husus daha vardır. O da, 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için doğru ve güvenilir bir kreş seçimidir. Alanında uzman olmayan kişiler tarafından verilen okul öncesi eğitimler çocukların ruhsal, duygusal ve sosyal olarak sağlıklı bir şekilde büyümelerini olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Bu nedenle Başakşehir 2,3,4,5,6 yaş kreş seçimi yaparken çok dikkatli olmalı ve çocuğunuzu emanet edeceğiniz kurumun tüm resmi prosedürleri karşıladığından emin olmalısınız. Tabi sadece resmi prosedürler değil, kurumun eğitim-öğretim faaliyetlerini neleri kapsadığını, eğitimci kadrosunun yeterliliklerini ve yapılan tüm aktivitelerin neler olduğunu da titizlikle incelemeli ve bu aşamadan sonra kararınızı vermelisiniz. 

Başakşehir’deki Anaokulları

0-6 yaş aralığındaki çocuklarda öğrenme yolu genellikle yansıtma ve taklit yoluyla gerçekleşir. Bu da ebeveynlerin gelecekte nasıl bir çocuğa sahip olmak istediklerini belirlemeleri açısından önemlidir. Yani çocuğunuzun nasıl davranmasını istiyorsanız bebeklikten itibaren ona o şekilde davranmanız gerçeğini gösterir. 0-2 yaş aralığında olan bebekleri ilk gelişimini ailesini taklit ederek ve onların gösterdikleri davranışları yaparak tamamlar. 2-6 yaş aralığında ise ana motor öğrenme evresine geçerler ve bu dönemde çocukların akademik zekâ gelişimlerinin büyük bir kısmı tamamlanır.

 Bu nedenle 2-6 yaş döneminde verilecek olan eğitim onların ilerili yıllardaki akademik başarılarının da temelini oluşturur.  İşte bu nedenle tüm ebeveynlerin özellikle bu yaş aralığında çok dikkatli olmaları ve gerekirse profesyonel bir destek almaları son derece önemlidir. Çünkü bu süreçte yaşanılabilecek en ufak bir sorunun psikolojik olarak gelişiminin tam olarak tamamlanmamış olan çocuklar üzerinde birçok olumsuz sonuçları ortaya çıkarabilir. Öyle ki erken çocukluk döneminde yaşanılan travmalar çocukların hem öğrenme kapasitelerini tıkamakta hem de özgüven yetersizliği problemlerinin oluşumunu hızlandırmaktadır. Başakşehir’deki anaokulları arasında güvenilir ve prestijli bir kurum arıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilir, kurumumuza bizzat gelerek sınıflarımızı, atölyelerimizi ve etkinlik odalarımızı inceleyebilirsiniz.

Başakşehir Kreş Tavsiye

Çocukların erken çocukluk dönemlerinde nelere ihtiyacı olduğunu ve hangi aktivitelerin onların gelişimlerini olumlu etkileyeceğini bilerek hazırladığımız okul öncesi eğitim-öğretim programımız sayesinde minik yavrularınızı geleceğe güvenle hazırlıyor ve onların ruhsal, duygusal ve zihinsel gelişimlerini destekliyoruz. Deneyimli ve uzman kadromuzun çağın gerekliliklerine uygun olarak hazırladıkları etkinlikler sayesinde çocuklarını hem keyifli zamanlar geçirebiliyor hem de eğlenerek öğrenebiliyor. Başakşehir kreş tavsiye listelerinde her zaman ilk sıralarda yer alan anaokulumuza yavrularınızı güvenle bırakabilir, onların her açıdan sağlıklı bir şekilde gelişimlerine yardımcı olabilirsiniz.

Başakşehir Anaokulu Tavsiye Edenlerin Yorumları

Her türlü kötülüğe karşı korumak için elinizden gelen hatta gözünüzden bile sakındığınız minik yavrunuzu emanet edebileceğiniz bir okul öncesi kurum tercihi yaparken birçok noktayı tekrar tekrar gözden geçirmeniz gerekir. Bu aşamada Başakşejir anaokulu tavsiye edenlerin yorumları karar vermenizi oldukça kolaylaştıracaktır. Çocuklarını bize emanet eden birçok ebeveynin kurumuz hakkında yaptığı onlarca olumlu yorum, motivasyonumuzu artmakta ve bu nedenle çocuklarınız için daha iyiye ve daha güzele doğru eğitim-öğretim faaliyetlerimizi şekillendirmekteyiz.