Başakşehir Montessori Eğitimi Veren Okullar

Başakşehir Montessori Eğitimi Veren Okullar

Başakşehir Montessori Eğitimi Veren Okullar

Tüm dünyada ilgi görmüş ve başarılı olmuş bir eğitim sistemi olan “Montessori Eğitimi”, son yıllarda ülkemizdeki okul öncesi eğitim kurumlarının da tercih ettiği yöntemlerden biridir. 100 yılı aşkın bir süredir uygulanan Montessori eğitimi, İtalya’nın ilk kadın pedagogu olan Maria Montessori’nin geliştirdiği bir sistemdir. Çocuğun bireysel becerileri ile ilgi alanlarına uygun şekilde, her çocuğun farlı öğrenme hızına ve kabiliyetinin var olduğunu kabul eden Montessori, aslında özgür bir eğitim sistemi olarak da tanımlanabilir.

Bu eğitim sisteminin en önemli özelliği ise, çocukların kendi kendilerine yetebilmeleri ve kendi kişilik oluşumları üzerinde planlama becerisine sahip olmalarıdır. Ancak bu eğitim modelini uygulamak isteyen eğitimcinin çocuğu çok iyi bir şekilde gözlemlemesi ve ona doğru materyalleri seçme kabiliyetine sahip olması gerekir. Çocukların kendilerini yeterince özgür hissetmeleri için tasarlanmış bu modelde kullanılan oyuncak aslında eğitici materyallerdir.  Burada önemli olan bu materyalleri doğru kategorize etmek ve çocuğun dilediği zaman ulaşabileceği bir olanak sunmaktır.

Başakşehir Kreş Fiyatları Ne Kadar?

Okul öncesi kurumun bulunduğu konum, verilen eğitim programı, atölye çalışmaları, öğretici etkinlikler listesi, eğitimci kadrosunu yetkinlikleri gibi daha birçok kriter Başakşehir kreş fiyatları açısından belirleyici unsurlardır. Genellikle çalışan annelerin tercih ettiği kurumlar olarak bilenen anaokulu ve kreşler günümüzde ev hanımı olup çocuğunun bilişsel, duygusal, ruhsal ve sosyal olarak sağlık bir şekilde yetişmesini isteyen çok sayıda ebeveyn tarafından da tercih edilmektedir. Kendi akranları ile sosyal aktivitelere katılan çocukların sosyal becerileri geliştiği gibi yapılan el işi etkinlikleri ile ince motor becerileri de gelişir. Özellikle el ve parmak kaslarının bu yaş aralıklarında gelişmesi çocukların okul çağında geldiklerinde yazma becerilerini kuvvetlendirdiği için okuma-yazmayı çok daha kolay öğrendikleri tespit edilmiştir.

Başakşehir Anaokulu Fiyat Listesi

Çocuğunuzu emanet edeceğiniz okul öncesi bir kurumu tercih ederken birçok şeyi göz önünde bulundurmak zorundasınız. Bunlardan en önemlisi de anaokulu ya da kreşin eğitimci kadrosudur. İyi eğitim almış ve 0-6 yaş dönemindeki çocukların gelişimlerini yakından takip ederek onları geleceğe hazırlayan eğitimciler bir çocuğun hayatında çok fazla şeyi değiştirebilir. Alanında uzman olmayan kişiler tarafından verilen eğitim ve öğretim faaliyetleri çocuklara yarardan çok zarar getirebileceği de unutulmamalıdır. Bu nedenle Başakşehir anaokulu fiyat listesi incelenirken ödenecek olan meblağdan çok o kurumun misyon, vizyon ve verdikleri eğitim programları dikkatlice incelenmelidir.

Başakşehir En İyi Kreş

Bir çocuğun geleceğini doğrudan etkileyen bu kararı verirken ince eleyip sık dokumak çok önemlidir. Başakşehir bölgesinde uzun yıllardır hizmet veren kurumumuz, alanında uzman ve donanımlı eğitimci kadrosu ve çok çeşitli aktivite olanakları ile birlikte dene-yap atölyeleri ile de kaliteli bir eğitimin en güvenilir adreslerinden biridir. Çocuğunuz için en iyi ve en doğru anaokulunu seçmek için dilediğiniz zaman kurumumuz ziyaret edebilir, 0-6 yaş aralığındaki çocuklara yönelik olarak hazırladığımız programlarımızı yakından inceleyebilirsiniz. Eğer Başakşehir en iyi kreş arayışı içerisine girdiyseniz, kurumuza çocuklarını emanet eden ebeveynlerin objektif yorumlarını inceleyerek de kurumumuz hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Başakşehir Özel Anaokulu Fiyatları

Başakşehir genelinde birçok özel anaokulu, kreş ve okul öncesi kurum bulunuyor. Bu kurumlar arasında bir tercihte bulunurken mutlaka ödeyeceğiniz ücretler de sizler için önemli bir kriterdir. Başakşehir özel anaokulu fiyatları birçok faktörden dolayı farklı fiyat aralıklarında olabilir. Eğer çocuğunuz için tam kapsamlı bir eğitim almak istiyorsanız onun yaşıtlarıyla birlikte sosyal aktivitelerde bulunabileceği, doğayla iç içe olacağı, bilişsel becerilerini geliştiren etkinlere katılabileceği, oyun oynayarak öğrenebileceği gibi daha birçok noktayı göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu şekilde kapsamlı bir eğitim veren özel anaokulu fiyatları diğer kurumlara göre biraz daha yüksek ücretlerde olsa da çocuğunuzun tüm hayatını şekillendireceği bu hassas dönemde en doğru kararı vermek için bazı fedakarlıklarda bulunabilirsiniz.

Başakşehir Anaokulu Fiyatları

Başakşehir anaokulu fiyatları, kurumun bulunduğu lokasyona, öğrenci sayısına, verdikleri eğitim çeşidine, kadrosunda bulundurduğu uzman psikolog ve eğitimci kadrosuna göre farklı fiyat aralıklarındadır. Hem çalışan annelerin hem de ev hanımı olup çocuğunun gelişimine katkı sağlamak isteyen annelerin bütçelerine uygun ödeme avantajları sunan kurumuz, her türlü eğitim desteğini siz veli ve öğrencilerine sunmaktadır. Anaokulu Başakşehir olarak yaptığınız araştırmalarda irtibat telefonlarımıza kolayca ulaşabilir, aklınıza takılan soruları eğitim danışmalarımızdan öğrenebilirsiniz. Ya da siz uygun bir zaman diliminde kurumumuz bizzat gelerek hem fiziki şartlarımızı hem de çocuklara yönelik verdiğimiz eğitim programımızı yakından inceleyebilirsiniz.

Başakşehir Özel Eğitim Veren Okullar

Fiziksel, zihinsel, sosyal, duygusal ve iletişimsel gelişimleri normal gelişim sürecinden daha yavaş ve daha farklı bir şekilde ilerleyen çocuklara yönelik eğitim veren çok sayıda özel eğitim ve uygulama okulu bulunmaktadır. Bu çocuklar normal çocuklar gibi eğitim-öğretimden yararlanamadıkları için bireyselleştirilmiş eğitim-öğretim programları ile desteklenmektedir. Tabi bu özel çocuklarla bire bir ilgilenmek için de özel olarak yetiştirilmiş öğretmen ve eğitimcilerin olması gerekir.

Özel yöntem ve araçlarla çocuğun gelişim düzeyine ve özür durumuna göre en uygun program seçilerek yapılan bu destek programı, gelişim düzeyi yavaş olan bu çocukların temel yaşam becerilerini kazanabilmeleri için büyük önem taşır. Türkiye’nin hemen hemen tüm yerleşim yerlerinde bulunan özel eğitim okulları giderek büyük bir ilgi görmekte ve özür gruplarından birinde çocuğu olan ebeveynlere büyük bir destek sağlamaktadır. Başakşehir özel eğitim veren okullar arasında en doğru seçimi yapabilmek için öncelikle eğitimci kadrosunun alanındaki uzmanlığına ve deneyimine bakmanız hem sizin hem de çocuğunuz için çok önemlidir.

Başakşehir Montessori eğitimi veren okullar arasında öne çıkan kurumumuz, kaliteli eğitim olanakları, fiziksel imkanları, teknolojik alt yapısı ve en önemlisi de tecrübeli ve alanında uzman eğitmen kadrosu ile çocuklarınızın duygusal, ruhsal ve sosyal anlamda en iyi şekilde yetişebilmesi için tüm olanaklı sunmaktadır.