Başakşehir Yaşam Becerileri Kavramı Nedir

Başakşehir Yaşam Becerileri Eğitimi Okul Öncesi Anaokulu

Yaşam Becerileri Kavramı Nedir-Ne Demek

Yaşam becerileri kavramı nedir veya ne demek diye sıkça merak edilen bu konuyu çocuğumuzun kendi işini başarması ve bağımsızlaşmasını sağlayacak çalışmalar olarak da açıklayabiliriz. Tüm materyal gruplarında olduğu gibi Günlük Yaşam Becerileri alıştırmalarında ellerle çalışmak çok önemlidir. Ellerini kullanarak alet yapma sadece insana özgü bir özelliktir. Çünkü alet yapmak zeka gerektirir. Aynı zamanda ellerin kullanılması sonucu zekanın geliştiği kanıtlanmıştır.

İnsan zihni, çevresiyle özel ilişkilere girer. Çocuklar bu alıştırmalarla hareketlerini koordine ve kontrol etmeyi, sabırlı olmayı ve odaklanarak çalışmayı öğrenirler. Bu alıştırmalar duyu, konuşma, matematik ve evrensel öğrenme alıştırmaları için  bir ön hazırlık görevi görür. Aktarma-taşıma-örgü gibi etkinlikleri Başakşehir’de okul öncesi yaşam becerileri çalışmalarımız kapsamında uygulanmaktayız.

Yaşam Becerileri Nelerdir

Başakşehir’de okul öncesi yaşam becerileri

 Kendine yetebilme ve bağımsız bireyler olarak yetişebilme:

Elektrikli ev aletlerini kullanma, basit tamirat işleri yapma, basit yemekler yapma, kullanma kılavuzu ve yönerge okuma, günlük temizlik işleri yapma, hijyen eğitimi, ayakkabı bağlama, dikiş dikme, kıyafet katlama, dolap içi düzenleme, çamaşır, ütü, nevresim ve yatak toplama.

Yemek kültürü edinme:

Dengeli ve sağlıklı beslenme alışkanlığı edinme, sofra adabını öğrenme ve düzenleme, farklı kültürlerin yemeklerini tanıma,

Etkili ve doğru iletişim:

Nezaket kuralları, sosyal durumları yönetmek, zaman yönetimi ve planlı yaşama, enerji tasarrufu, güvenlik, mutfak güvenliği, basit ilk yardım kuralları, haklarını bilme ve koruyabilme, mülkiyet kavramı, girişimcilik ve finansal okuryazarlık gibi birçok alanda temel yaşam becerilerinin kazandırılması.

Başakşehir Yaşam Becerileri Eğitimi Okul Öncesi Anaokulu

Özel Ritim Anaokulu olarak, Günlük Yaşam Becerileri Atölyesi’ni sürekli gündemimizde tutarak, çocuklarımızı bağımsız bireyler olma yolunda desteklemekteyiz. Tüm bu beceri ve yeteneklerin kazanılmasında, velilerimizin desteklerine de ihtiyaç duyacağız.

Başakşehir’de okul öncesi yaşam becerileriBAŞAKŞEHİR ÖZEL RİTİM ANAOKULU OLARAK HEDEFİMİZ;

Öyle inanıyoruz ki; her çocuk keşfedilmeyi bekleyen bir hazinedir. İçlerinde var olan değeri ortaya çıkarmanın yolu ise, siz ebeveynlerin gayreti ve biz eğitimcilerin çabasından geçiyor. Başakşehir yaşam becerileri atölyesi çocuk gelişimi alanında Özel Ritim Anaokulu olarak biz; değerlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirmek için çaba sarf eden eğitimcilerimizi, geleceğin umudu olan evlatlarımızla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bizi instagram hesabımızdan yakından takip edebilir, fiyat bilgisi ve diğer detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.